• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія закладу

Дитячо-юнацька спортивна школа №3 була заснована у 1951 році як міська спортивна школа № 3. З 1995 року існувала як ДЮСШ № 3 м. Харкова, а з березня 2011 року іcнyє як комунальний заклад « Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 3 Харківської міської ради».

З 1955 по 1990 роки у нашому закладі функціонували такі відділення: футбол, ручний м’яч, волейбол, фігурне катання, легка атлетика, стрибки на батуті, велоспорт та настольний теніс. Протягом багатьох років та у наступний час

КЗ «КДЮСШ №3» культивує шість видів спорту:

· Баскетбол

· Гандбол

· Лижні гонки

· Спортивне орієнтування

· Теніс

· Шахи

За період існування школи було підготовлено багато найвидатніших спортсменів, а саме:

· Поярков Юрій – Заслужений МС СРСР, Олімпійський чемпіон , чемпіон Світу та Європи з волейболу;

· Шепенко Олександр – чемпіон Світу серед молоді з гандболу;

· Тараненко Ірина – учасниця Олімпійських ігор у Нагано 1998 року (лижні гонки);

· Новіков Ігор – міжнародний гросмейстер ФІДЕ з шахів;

· Белічев Микола – міжнародний майстер ФІДЕ, багаторазовий призер України та Європи з шахів;

· Яценко Олена – срібна призерка Олімпійських ігор у Афінах 2004р., чемпіонка першості Європи з гандболу;

· Трофименко Тетяна – член збірної команди України з гандболу;

· Ушкварок Павло – майстер спорту України, член збірної команди України, чемпіон першості Європи у естафеті зі спортивного орієнтування;

· Тарлєв Костянтин – міжнародний гроссмейстер ФІДЕ, майстер спорту України, переможець та призер міжнародних турнірів з шахів;

· Бреславська Галина – майстер спорту України з шахів;

· Міщук Дмитро – міжнародний майстер ФІДЕ, призер міжнародних турнірів з шахів;

· Федосенко Павло – міжнародний майстер ФІДЕ;

· Якіменко Вікторія – майстер спорту України, переможниця та призерка чемпіонатів Європи зі спортивної радіопеленгації та радіоорієнтування;

· Біда Тетяна – чемпіонка ХХІ Дефлімпійских ігор 2009р. у Тайвані, дворазова чемпіонка ХХІІ Дефлімпійских ігор 2013р., у Болгарії зі спортивного орієнтування;

· Орлова Вікторія – срібна призерка чемпіонату Світу 2011 р. зі спортивного орієнтування ;

· Бовикіна Таїсія – майстер спорту України ,член збірної команди України, призерка першостей Європи з баскетболу серед кадеток;

· Цесельська Катерина – майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських Ігор у Сочі (Росія, 2014 рік), член збірної команди України, призерка Кубків Європи та Світу серед юніорів з лижних гонок та лижоролерів ;

· Сурков Єгор – майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України зі спортивного орієнтування, переможець чемпіонату Світу з трейл-орієнтування 2009 та 2017 років, срібний призер чемпіонату Світу у 2015.

· Андросович Анна – срібна призерка чемпіонату Світу зі спортивного орієнтування серед спортсменів з вадами слуху у США 2015р.

Левін Дмитро - майстер спорту України зі спортивного орієнтування, члензбірної команди України зі спортивного орієнтування, багаторазовийпереможець та призер чемпіонатів України зі спортивного орієнтуваннясеред спортсменів з вадами слуху, учасник чемпіонатів світу та Європи,учасник Дефлімпійських ігор зі спортивного орієнтування у 2017 році.

Краснокутська Софія - майстер спорту України з шахів, багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів України з шахів у різних вікових категоріях.

Бердник Марія - майстер спорту України з шахів, член збірної команди України з шахів, багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів України з шахів серед дівчат, учасниця чемпіонатів світу та Європи.

За історію існування школи підготовлено 5 МСМК , більш ніж 50 майстрів спорту, багато спортсменів КМСУ та першорозрядників, а також спортсменів масових розрядів.

У нашому закладі працюють кваліфіковані тренери-викладачі, з них мають звання майстра спорту СССР – 2 чол, майстер спорту України – 3 чол, а також Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України – Бондаренко Володимир Іванович, багаторазовий лауреат на нагородження стипендією Кабінету Міністрів України та президента України, який був нагороджений орденом Данила Галицького за підготовку чемпіонів з Дефлімпійських ігор зі спортивного орієнтування у 2013 році, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за підготовку чемпіонів з Дефлімпійських ігор зі спортивного орієнтування у 2017 році

Кількість заходів у 2017/2018р., в яких вихованці КЗ "КДЮСШ № 3" брали участь:

Чемпіонат Світу-3

Чемпіонат Європи - 2

Міжнародні – 4

Всеукраїнські - 34

Обласні та міські - 78

Всього протягом 2017/2018 н.р. на відділеннях було підготовлено: МСУ-2 чол.;КМСУ - 3 чол., першорозрядників - 11 чол., спортсменів масових розрядів – 170 чол., членів збірної команди України – 7 чол., збірної області - 48 чол.

Завойовано призових місць: на міжнародних змаганнях -4; на чемпіонатах та Кубках України – 64; області та міста – 209.

Вихованці відділення шахів КЗ "КДЮСШ № 3" зайняли І, ІІ та ІІІ командне місце у чемпіонаті області з шахів «Різдвяний турнір-2018», який проводився з 03 по 08 січня 2018 року.

Вихованці тренера-викладача з шахів Голова О.Б. Бердник Марія та Краснокутська Софія у складі збірної команди України представлятимуть нашу державу на чемпіонаті світу та Європи.

Щорічно кращі вихованці школи за поданням адміністрації отримують стипендію Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу». У 2017/2018 н.р. кращим вихованцем для отримання такої стипендії визначена Радченко Анна (відділення лижних гонок).

У 2017/2018 н.р. тренери-викладачі школи здійснювали фізкультурно-оздоровчу і виховну роботу серед дітей та підлітків Дзержинського та других районів м. Харкова, залучали їх до занять у КДЮСШ по окремим видам спорту, надавали допомогу у проведенні та суддівстві міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних та шкільних змагань, а саме - у суддівстві міжнародного легкоатлетичного марафону «Визволення», традиційних міжнародних змагань «Біг патрулів», міської спартакіади допризивної молоді, районного традиційного легкоатлетичного кросу «Золота осінь» тощо.

Протягом 2017/2018 навчального року головною метою виховання було формування у дітей та юнацтва національної самосвідомості, активної громадської позиції, виховання працелюбності, почуття доброти, милосердя, шанобливого ставлення до Вітчизни, державної рідної мови, культури сім’ї, поваги до національних культурних цінностей інших народів, виховання у дітей гігієнічних навичок та потягу до фізичного удосконалення.

Тренери-викладачі разом з вихованцями школи беруть участь у волонтерському русі.

Кiлькiсть переглядiв: 434